Tuesday, May 30, 2006

30.05.06


Tere! Varsti on suvi ja on tervet kolm kuud vaheaeg! Vot see oleks tore kui kõik kirjutaksid edasi oma ajaveebe ja ka viiendas klassis. Täna oli muidu tavaline päev. Maleringi jälle ei olnud. Ja ma arvan, et homme on lahe päev kuna inglise keel on arvutis. Ei tea mis veel kirjutada. Ahjaa, palun kirjutage kommentaaridesse mis kooli te lähete ja mida te suvel teete???

Friday, May 19, 2006

Gustav Ernesaks

Gustav Ernesaks tegi 1944. aastal oma meeskoori.
Perekond oli muusika armastaja.
Oma looming: ,,Hakkame mehed minema'', ,,Mu isamaa on minu arm''.
Esines lauluväljakul.
Praegu on tema kivikuju seal.
Oli mitmetes koolides muusikaõpetaja.
Mulle meeldis tema laul ,,Hakkame mehed minema''.
See oli kuidagi ilusa viisiga ja oli tore seda kuulata.
Ja meeste hääl on hästi kindel, et sõnad on arusaadavad.

Wednesday, May 17, 2006

17.05.06

Tere! Neljandas klassis on väga palju sahkerdamist ja pähe õppimist. Mõnikord teen õppetükke kella üheksani õhtut, sest koolis olen nii kaua ja teen igasuguseid värgendusi. Eriti raske on neljandal veerandil, siis peab õppima emadepäevaks hästi palju laule ja etendusi. Aga hea on see, et kui lõpuks seda kõike ära teha, siis võib terve suvi(kolm kuud) puhata! Täna oli nagu tavaliselt malering ja turniir. Meie kaotasime! Kahjuks. Aga ega maailma lõpp pole! Aga ok tänaseks aitab!!!

Monday, May 15, 2006

Eessõnad inglise keeles

  1. I am at school.
  2. I am going to school.
  3. I am good at drawing.
  4. In summer I like to catch butterflies.
  5. On Saturdays I usually go to the country.
  6. I have got a lot of stickers.
  7. I am from Estonia.
  8. I am usually free from school in summer.
  9. I am with my friends.
  10. I am on the plane.

Sunday, May 14, 2006

What is spring?

Spring is very nice season. Then come out small flowers. I like to know that the holidays start soon. Spring is not cold and not hot season. There are green grass in the spring. I like spring because then I can see at last sun. Sun is very beautiful because it is yellow. The spring months are March , April and May. I like May very much because soon start summer. Summer is my favourite season!

Monday, May 08, 2006

08.05.06

TÄNASEST PÄEVAST

Täna ma ei käinud koolis kuna ma jäin haigeks. Reedel alles olin terve. Reede õhtul hakkas kurk natuke valutama. Enne ma ei öelnud seda emale mõtlesin, et läheb üle. Aga hilja õhtul ikkagi ütlesin. Ema kohe oma apteeki välja võttis andis tableti ja pritsis hästi kibedat asja mulle suhu! Laupäeval sõidsin maale (ema arvas, et värske õhk aitab). Aga ei pühapäev olin tuline nagu pliit. Me ei kraadinud mind. Aga täna olin mõnikord ka tuline. Tubli õpilane Dorotheja Kutšinskaja tõi mulle õpikud ja asjad. Võtsin nad kohe kätte ja hakkasin õppima! Nüüd on kõik õpitud. Ei tea kas homme kooli tulen. Ma arvan, et ei isegi kui ma olen terve, sest kui am välja tulen võib õues jälle see haigus külge tulla. Igastahes tahaksin ma sellel nädalal kooli tulla, kas kolmapäeval või siis neljapäeval! Olgu aitab siis!

Friday, May 05, 2006

05.05.06

Terekest! Lõpuks ometi on jõudnud kätte reede. Homme ei pea vara ärkama. Ma ei tea veel, kuidas ma oma vabasid päevi veedan. Igastahes ma ei taha neid raisata!

Kui te tahate osaleda konkursis vaadake Dorotheja ajaveebi!

Kell on 18:27. Ma ei tea mida teha (arvutis). Mõtlesin veidi uurida teiste ajaveebe. Kuna keegi ei viitsi kirjutada mõtlesin ise natuke kirjutada. Mul on teile nõu kui te loete teiste ajaveebe, aga nad pole midagi kirjutanud kirjutage ise kuna nii nad loevad ja nendel tekib mõte. Siis nad saavad ise ka kirjutada!!!!! Okey, aitab tänaseks!

Thursday, May 04, 2006

Sõnade otsimine (inglise keel)

LINNUD

wren- käblik
thrush- laulurästas
bunting- talvike
martin- räästapääsuke
chiffchaff- väike lehelind
whitethroat- põõsalind
greenfinch- rohevint
water ouzel- vesipapp
finch- vint
eagle- kotkas
pheasant- faasan
ostrich- jaanalind
emulsion- emu
pelican- pelikan
woodpecker- rähn
nightingale- ööbik

TAIMED

leek- porrulauk
bilberry- mustikas
apple- tree- õunapuu
pear-tree- pirnipuu
carrot- porgand
calamus- kalmus
heather- kanarbik
nettle- kõrvenõges
cockspur- kukekannus
bearberry- leesikas
pumpkin- kõrvits
dog-rose- kibuvits
lily of the valley- maikelluke
blackcurrant- mustsõstar
red currant- punane sõstar
alder- lepp
dock- oblikas
bush- põõsas

Tuesday, May 02, 2006

Sõnade otsimine (inglise keel)

Olen ühes rühmas koos Dorothejaga.

IMETAJAD

hamster- hamster
dog- koer
cat- kass
mouse- hiir
wolf, wolves- hunt, hundid
elk- põder
deer- hirv
pig- siga
hedgehog- siil
reindeer- põhjapõder
fox- rebane
donkey- eesel
horse- hobune
hippo- jõehobu
lamb- lambatall
sheep- lammas
squirrel- orav
zebra- sebra

Monday, May 01, 2006

01.05.06

Tere! No lõpuks ometi tuli meile see kaua oodatud mai ja nii öelda soojus! Ma vabandan, et pole kaua kirjutanud. Kogu aeg on olnud mingid tegemised. Ja arvutisse oli kogu aeg järjekord mina ei mahtunud sinna, aga vähemalt täna. Pildil on päris armas kutsa, või mis? Eile oli väga lahe päev ja just eile ei saant kirjutada, sest eile hommikust umbes kella 11.00 läksime maale. Olime seal mingi kelle 20.00 ja jõudsime koju kell 21.00 vahetasin riided, lugesin natuke ja läksin magama, sest olin nii väsinud. Tegime maal šašlõki(või kuidas seda kirjutatakse). Nii hea oli. Ja üldse oli lahe päev!
Täna käisin õues ja tulin just hiljuti tagasi. Minu konkursi võitja on MIHKEL! Palju õnne! Auhinna saad 3. mail, koolis!!! Olgu aitab siis tänasest!